Новости Экономика rosukrenergoнафтогаз

Фірташ вимагає від «Нафтогазу» $8 мільярдів

base article image

Компанія бізнесмена Дмитра Фірташа «Rosukrenergo» у судовому порядку вимагає від «Нафтогазу України» $8 млрд.

Справу почне розглядати Стокгольмський арбітражний суд у січні 2010 року.

«Rosukrenergo» вчетверо - до $ 8,26 млрд. - збільшила претензії до «Нафтогазу України» за 11 млрд. куб. м газу, які українська компанія відмовилася підняти зі своїх сховищ.

Про збільшення позовних вимог швейцарської «Rosukrenergo» (50% акцій - належать «Газпрому», 50% - Д. Фірташу і його партнера) до «Нафтогазу» розповіли два джерела, близькі до акціонерів трейдера. За їхніми словами, уточнена позовна заява подана до Стокгольмського арбітражу 12 листопада і буде розглянута 18 січня 2010 року.

Як повідомляв ГолосUA, «Газпром» кілька років постачав газ в Україну через «Rosukrenergo». Швейцарська компанія купувала у «Газпрому» близько 60 млрд. куб. м газу на рік, потім на кордоні Росії та України продавала трохи більше 50 млрд. куб. м. «Нафтогазу», а все, що залишалося, експортувала до Польщі, Угорщини та Румунії. Відповідно, «Нафтогаз» платив «Rosukrenergo», та - «Газпрому».

Але з 2009 року «Rosukrenergo» виключили зі схеми поставок газу. На той час у трейдера залишалося 11 млрд. куб. м. сировини в підземних сховищах України вартістю на той час, за оцінкою Д. Фірташа, $4 млрд. «Нафтогаз» у результаті кількох угод з «Газпромом» оголосив цю сировину своєю.

У січні «Rosukrenergo» подала два позови проти «Нафтогазу» до Стокгольмського арбітражу: про виплату боргу майже на $ 600 млн. (пені за прострочення платежів у 2008 році, «Нафтогаз» їх не визнає) і про примус виконати транзитний договір, включаючи підйом газу з ПСГ. У червні сума вимог «Rosukrenergo» до «Нафтогазу» зросла до $ 2 млрд.

Чергове збільшення вимог до $ 8,26 млрд. включає відшкодування вартості 11 млрд. куб. м. газу ($ 4,95 млрд.), штраф (10%), відсотки за несвоєчасну передоплату ($ 386,2 млн.), заборгованість за невідібраний газ ($ 747 млн.), штрафи за невиконання заявок на закачування в 2008 році ($ 447,98 млн.), штрафи за невиконання заявок на відбір у 2008 році ($ 57,3 млн.), відсоток за несвоєчасну оплату в 2006 році ($ 54,6 млн.), штрафи за невиконання заявок у 2007-2008 роках ($ 74,56 млн.) і т. д .

Представники «Нафтогазу України», «Газпрому» і «Rosukrenergo», а також асистент генерального секретаря Арбітражного інституту у Стокгольмі відмовилися від коментарів.

За матеріалами: «ВЕДОМОСТИ»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.