Новости Экономика украинакризис

Весь період незалежності України — суцільна криза — експерт

base article image

Говорячи про вихід економіки України з кризи, не слід оперувати лише такими поняттями як ВВП, варто враховувати показники розвитку науки та техніки.

Таку думку висловив заступник директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин Валерій Новицький у програмі «РозворотUA», спільному проекті радіо «Ера-FM» та інформаційного агентства «ГолосUA».

«Казати про вихід із кризи важкувато в сучасних умовах країни. Я б хотів задати питання, а про які парадигму виходу із кризи ми говоримо? Чи ми кажемо про те, що почали розвиватися високі технології? Чи ми кажемо про те, що експортне виробництво на підйомі? З цієї кризи деякі країни дійсно вийдуть найближчим часом, але вийдуть у новий технологічний уклад. Ми ж сьогодні знаходимося у полоні власних ілюзій», - вважає експерт.

Фахівець звернув увагу на те, що говорячи про вихід економіки країни з кризи враховувати самі лише показники ВВП недостатньо. «Ми кажемо про те, що Україна може вийти з кризи, а які критерії виходу з кризи? Якщо збільшити ВВП — це не буде означати виходу з кризи, так казати дуже наївно, абсурдно», - сказав він.

«У 2004 році Україна мала 12,1% приросту ВВП і це була криза, це була технологічна деградація, оскільки Україна дедалі більше перетворювалася на вмістилище брудних технологій, пов'язаних із низькою кваліфікацією праці. Тоді нашу експортну продукцію визначав рівень науки і освіти. І сьогодні ми спостегіраємо прискорену деградацію. Можу сказати, що весь період незалежності України — суцільна криза», - вважає В. Новицький.

Нагадаємо, сьогодні прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що українська економіка почала пришвидшеними темпами виходити з кризи. У якості аргументів глава уряду оперувала поняттям ВВП, доводячи, що порівняно з періодом початку кризи (коли падіння ВВП склало 20%), на даний момент показники падіння ВВП значно оптимістичніші.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.