Новости Экономика депозитибанки

Банки не бояться масового відтоку депозитів

base article image

За підсумками жовтня 11 найбільших українських банків (окрім державних і проблемних фінустанов) розширили депозитний портфель фізосіб на 2,05 млрд. грн., депозити компаній навпаки знизилися на 0,87 млрд. грн.

Найбільший приток внесків населення в жовтні показав Укрсоцбанк, що за минулий місяць збільшив портфель фізосіб на 10,2% (485 млн. грн.). Істотно зросла сума коштів населення на депозитних рахунках ОТП Банку, якому в жовтні вдалося залучити 222 млн. грн. (+7,8%).

Експерти, опитані виданням, переконані, що в найближчі 2-3 місяці істотних коливань об'єму депозитів фізосіб і компаній не спостегігатиметься.

«До кінця року за відсутності значних коливань валютного курсу і негативного впливу політичної складової на фінансовий і економічний стан країни хвилі відтоку не очікується», - запевнив директор департаменту роздрібного бізнесу Ерсте Банку Тетяна Надточій.

Разом з тим, за словами начальника аналітичного відділу компанії Foyil Securities Агшина Мірзазаде, чергові президентські вибори стануть основним стримуючим чинником зростання об'єму депозитів.

«У зв'язку з майбутніми виборами президента зростання депозитів фізосіб, думаю, не буде. Багато хто ще чітко пам'ятають «помаранчеву» революцію, масовий відтік депозитів з банків і мораторій, що послідував за цим, на зняття внесків. До того ж ближче до Нового року люди активніше зніматимуть гроші з депозитів, щоб витратити їх на свята», - сказав він.

За матеріалами: «Дело»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.