Новости Экономика валютакурс

Відсьогодні обмінники працюють принципово по-новому

base article image

З 20 листопада набуває чинності постанова Національного банку України, якою передбачено кілька принципових нововведень у сфері валютний-обмінних операцій.

Зокрема, по всій системі банку встановлюється єдиний курс. Він визначається вранці розпорядженням голови правління і не може змінюватися протягом дня. Так НБУ відповів на спроби оперативно міняти курси в період підвищеного попиту населення на валюту.

Крім того, обмежується продаж іноземної валюти в одні руки. У один операційний день нікому не можна буде купити більше 80 тис грн. У НБУ відзначають, що в даному випадку керувалися європейською практикою, де в обігу, як правило, безготівкові гроші. Крім того, були враховані рекомендації ФАТФ по боротьбі з відмиванням засобів.

Банки проводитимуть ідентифікацію клієнтів, які здійснюють операції на велику суму (від 50 тис до 80 тис грн). Копії сторінок паспорта повинні залишатися в документах дня банку.

Щоб запобігти неправомірному стягуванню банками винагороди при купівлі-продажі валюти, НБУ ввела пряму заборона на такі комісії. Регулятор нагадав банкам, що вони вже отримують винагороду за рахунок різниці між курсом покупки і курсом продажу валюти (банківської маржі).

За матеріалами: Фокус

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.