Новости Экономика железная дорогаукраина

"Укрзалізниця" - чемпіон серед вантажоперевізників Європи

base article image

«Укрзалізнця» за рік перевозить більше вантажів, ніж залізниці всіх країн Європи, разом узяті, заявив генеральний директор «Укрзалізниці» Михайло Костюк.

За його словами, «Укрзалізниця» щорічно може перевозити 500 млн. тонн вантажів і 500 млн. пасажирів. «Це четвертий показник у світі після залізниць Китаю, Росії і Індії», — заявиви Костюк.

У наявність «Укрзалізинці» 45% електрифікованих ділянок і на електротязі перевозиться близько 86% всіх вантажів, уточнив він.

«Європейці сьогодні із заздрістю дивляться на те, що ми можемо забезпечити вантажний залізничний трафік по всій території України. Європа цього зробити не може, навіть маючи мережу залізниць, — втрачено школу вантажоперевезень», — констатував гендиректор «Укрзалізниці».

Водночас, він підкреслив, що уряди країн Європи почали впроваджувати кардинальні заходи по сприянню залізничним перевезенням навіть за рахунок дискримінації автоперевізників. Вкладаються величезні засоби в розвиток залізничної інфраструктури, будівництво терміналів та ін., пояснив він.

За словами глави «Укрзалізниці», найбільне інвестицій в розвиток залізничної інфраструктури направляє Німеччина. Водночас, найефективнішою, на його думку, є швейцарська організацію залізничного транспорту.

«Там збережено настільки розгалужену залізничну мережу, що коли ви подорожуєте територією Швейцарії, то практично ніде не побачите автомобільних хур. На кожній залізничній станції (навіть у горах) побудовано 30—40 терміналів для зберігання різних видів вантажів, що дає змогу перевозити їх у потрібному напрямку в зручний час», — відзначив Костюк.

За матеріалами "Дзеркало тижня"
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.