Новости Экономика газправительство

Через борги за газ облгази позбавлятимуть ліцензій

base article image

У разі несплати боргів за природний газ до кінця цього року обласні газопостачальні компанії будуть позбавлені ліцензії на транспортування та постачання газу.

Про це заявила сьогодні прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко на селекторній нараді з питань розрахунків за газ з НАК “Нафтогаз», передав кореспондент ГолосUA.

«НКРЕ (національний комітет регулювання електроенергетики – ред.) разом з «Нафтогазом» попередили обласні газопостачальні організації, що якщо до кінця року не будуть погашені всі борги, вони будуть позбавлені ліцензії, тому що оренда локальних газопроводів у них вже завершилась. Насправді, локальні газові мережі вже належать державі і побудувати на цих мережах нормальні обласні газопостачальні компанії ми зможемо», - відзначила глава уряду.

Також, за її словами, 1 грудня цього року облгази не матимуть права постачати газ господарюючим суб’єктам – лише населенню і бюджетним установам.

«І взагалі, вважаю, що було великою помилкою робити облгази, обленерго приватними, і якщо ми говоримо сьогодні про облгази, то кожна копійка, яку вони сьогодні заборгували державі, не залишиться без нормальної державної відповіді на ці речі. І перше, що ми зробимо, якщо не розраховуються, то заберемо ліцензії, як на транспортування, так і на постачання природного газу. Ми вже констатуємо, що 90% роботи на цю тему вже зроблено, нам залишається ще 10% роботи зробити аби обласні газопостачальні організації перейшли назад у державну форму власності. І вважаю, що це одне з найправильніших рішень, яке на сьогодні можна прийняти», - підкреслила Ю. Тимошенко.

При цьому вона попередила НАК «Нафтогназ» бути готовим з 1 січня перейти на державне постачання кожному споживачу.

«Складайте, будь-ласка, а я знаю, що у вас вже 90% роботи зроблено, всі бази даних, укладайте контракти, робіть все, що необхідно, тому що обласним приватним газопостачальним компаніям по розрахункам за газ дається час тільки до 1 січня, після цього вони вже не будуть в Україні обласними газопостачальними компаніями, якщо їх власники не розрахуються», - попередила глава уряду.

А. Береза


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.