Новости Экономика ощадбанкзбиток

"Ощадбанк" вперше отримав збиток в 550 млн. грн.

base article image

Державний "Ощадбанк" вперше отримав збиток в 549,62 млн. грн, через що його балансовий капітал скоротився на 516,94 млн грн. При цьому активи банку знизилися на 1,53 млрд грн - до 59,19 млрд грн.

Раніше джерело в держбанку відзначало, що в жовтні банк має намір почати формування резервів під кредити найбільшого позичальника - НАК "Нафтогаз України": "Кредитний портфель газового монополіста збільшується, тому ми повинні понизити клас позичальника, що нам також рекомендував зробити Нацбанк після своєї останньої перевірки".

Окремою ухвалою Нацбанк дозволив "Ощадбанку" порушувати норматив Н7 (максимальний кредитний ризик на одного позичальника - не більше 25% регулятивного капіталу) відносно НАК.

У результаті станом на 1 липня, за даними рейтингового агентства Fitch, "Ощадбанк" сформував 54% свого кредитного портфеля завдяки "Нафтогазу" (22,4 млрд грн).

Резерви банку за жовтень виросли на 1,7 млрд грн, але він залишається прибутковим, зниження — з 1,18 млрд грн, до 630,43 млн грн.

У прес-службі "Нафтогаза" відмовилися коментувати погіршення платіжної дисципліни. Джерело в Мінпаленерго підтвердило несплату НАК відсотків за кредитами "Ощадбанку". "У жовтні дійсно були затримки", - сказав він.

Кредитор НАК запевнив, що конфлікт вичерпаний. "Питання вже врегульоване", - заявив співробітник "Ощадбанка".

На його думку, проблему з платежами НАК вирішить контроль співробітників Контрольно-ревізійного управління за всіма платежами учасників енергетичного ринку, що забезпечить своєчасні платежі "Нафтогазу" за газ. У "Ощадбанку" також розраховують на виконання ухвали Кабміну, що зобов'язує теплокоммуненерго (ТКЕ) відкрити рахунки в держбанку і оплачувати через них за газ. Поки що з 1262 підприємств тільки 386 відкрили спецрахунки, і через "Ощадбанк" здійснюється тільки 30% обігу ТКЕ.

За матеріалами: “КоммерсантЪ-Украина”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.