Новости Экономика нафтогазгазпром

Значення зустрічі Дубини з Міллером дуже перебільшена

base article image

Значення сьогоднішньої зустрічі голови “Нафтогазу” Олега Дубини з головою “Газпрому” Олексій Міллер занадто перебільшено ЗМІ.

Про це радник Прем'єр-міністра України з енергетичних питань Олександр Гудима заявив в інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.

“Це не була ніяка не делегація, не було ніяких змін до договору. Акція називалася “підписання щорічних обсягів постачання газу між “Газпромом” і “Нафтогазом” згідно з контрактами, які не змінюються”, - зауважив експерт.

З приводу відміни штрафних санкцій у газовому договорі, про які повідомила прес-служба “Газпрому”, О. Гудима сказав, що такого під час зустрічі не було, і штрафних санкцій із договору ніхто виключав.

“Штрафні санкції — це гарантія прем'єра Путіна. З контрактів цей пункт виключатися не буде ані для України, ані для більшості європейських країн... На другий рік такі санкції не потрібні, бо Україна замовляє такі обсяги, які може спожити”, - наголосив він.

Експерт зауважив, що обсяг постачання газу до України у 33 млрд. кубометрів замість колишніх 52 млрд. — це є “нормальна цифра, тому що ця цифра дозволить нам без санкцій споживати таку саму кількість газу як і цього року”. Гудима додав, що Олег Дубина їхав на зустріч із Міллером з метою знизити цифру постачання газу “Газпромом” до 27 млрд. кубометрів на рік, а росіяни, за словами експерта, наполягали на цифрі у 35 млрд. кубометрів. Тому, на його думку, остаточна цифра є цілком задовільною для обох сторін.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.