Новости Экономика газпромгазукраина

“Газпрому” доведеться пояснювати іншим країнам, чому він не штрафуватиме Україну - експерт

base article image

Російському “Газпрому” доведеться пояснювати іншим країнам, чому Україні дозволили не сплачувати штраф за недобір газу у 2009 році. Таку думку висловив директор з енергетичних програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова Володимир Саприкін в інтерв'ю кореспондентові ГолосUA.

“Недобір газу також відбувся і відбувається зараз в Німеччині, Італії, Туреччині і ще деяких країнах. І тут “Газпром” має намір застосовувати штрафні санкції. Однак ці країни, а скоріш газові компанії цих країн, будуть говорити: “Україна не заплатила штраф, то чому ми маємо платити?”. Це певний негатив для “Газпрому””, - пояснив В. Саприкін.

Водночас, експерт додав, що для Росії існує і певний позитив підписання газової угоди про нестягнення штрафів з України, бо таким чином російська сторона допомогла прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко дотрималась обіцянок, які вона дала.

Нагадаємо, 24 листопада глава “Газпрому” Олексій Міллер та глава НАК “Нафтогаз України” Олег Дубина підписали угоду, згідно з якою, “Газпром” не стягуватиме з “Нафтогазу” штрафи за недобір газу за підсумками 10 місяців 2009 року в обсязі 13 млрд. куб. м.

О. Міллер також повідомив, що “відповідно до досягнутих домовленостей прем'єр-міністра Росії і прем'єр-міністра України в Ялті, відбулися переговори з керівництвом НАК “Нафтогаз України”, досягнута остаточна домовленість щодо об'ємів відбору газу Україною в 2010 році. Обсяги скоректовані відповідно до реальних потреб України в умовах кризи і виключають ризик сплати штрафів НАК “Нафтогаз України” в 2010 році за недобір газу відповідно до контракту. "Ці домовленості покладені на папір - підписано доповнення до контракту. Ще раз повторю: все це зроблено відповідно до політичних домовленостей двох прем'єр-міністрів в Ялті", - сказав він.

Раніше прес-служба російського газового холдингу повідомила, що НАК "Нафтогаз України" купить в 2010 році у "Газпрому" 33,75 млрд куб. м газу. Такий обсяг газу, що купується українською стороною, обумовлений в підписаному доповненні до контракту купівлі-продажу природного газу від 19 січня 2009 року.

Додамо також, що 19 січня 2009 року ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали два незалежних один від одного контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги і умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 по 2019 роки. Відповідно до контрактів, ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" з 1 січня 2010 року перейдуть до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу в повній відповідності з європейськими стандартами. Сторони погодилися з тим, що в 2009 році українським партнерам при закупівлях газу буде зроблена 20-відсоткова знижка до європейської формули ціни. Кожного кварталу ціна перераховується по формулі, що враховує зміну індексів цін на мазут і газойль. У свою чергу українська сторона зобов'язалася зберегти в 2009 році ставку транзитного тарифу по території України на рівні 2008 року у розмірі 1,7 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км.

О. Гайворонська

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.