Новости Экономика пенсиизакон

З прийняттям закону про соціальні стандарти реальні пенсії знизяться, - Супрун

base article image

У результаті ухвалення закону про підвищення соціальних стандартів, який ініціювала Партія регіонів, доходи населення не зростуть, а навпаки зменшаться.

Про це заявила кандидат у президенти України від Народно-демократичної партії Людмила Супрун, передав кореспондент ГолосUA.

«Схоже на те, що «благодійники українських пенсіонерів» не врахували тих доплат, що ті отримували за рішенням уряду, адже мінімальна пенсія у 2009 році становила 490 грн, до якої Кабмін давав доплату, завдяки чому ця пенсія складала 544 грн. Окрім того, до пенсії ще тричі протягом року уряд встановлював доплату у розмірі 28,4 грн. Тож, на 1 жовтня мінімальна пенсія фактично становила 572,40 грн», - зазначила Л. Супрун.

На сьогодні ж, за її словами, завдяки ухваленому закону про соціальні стандарти усі доплати, що одержували пенсіонери протягом року, або поглинаються новим розміром пенсії, або ці пенсії не досягають того рівня, який виплачувався з урахуванням урядових доплат.

«Тобто насправді відбувся перерозподіл зі знаком мінус між малими і дуже малими пенсіями. У тих, хто отримував 920 грн, забрано 23 грн, а тим, хто мав 572 грн, додали всього 60 коп», - обурилася політик.

Що стосується пенсій військовослужбовцям, чорнобильцям, надбавок та підвищення до пенсії шахтарям, ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, що виплачуються з бюджетних коштів, за новим законом про соцстандарти понад 4,2 млн. цих осіб ці гроші взагалі не отримають.

Також Л. Супрун нагадала, що згідно з розпорядженнями Кабінету міністрів від 30 вересня та 21 жовтня поточного року через зростання народжуваності в Україні загальний обсяг субвенції становив 16 535 млн. грн.

Тепер, згідно з чинним законом «Про державний бюджет України на 2009 рік», обсяг субвенції на фінансування дитячих виплат зменшено на 511,1 млн. грн. При цьому, як наголосила Л. Супрун, жодної копійки не передбачено на виплату допомоги сім'ям з дітьми у нових розмірах.

На її думку, соцстандарти потрібно підвищувати, але не шляхом ручного управління.

«Соцстандарти треба розраховувати на основі природних фізіологічних норм споживання людиною продуктів харчування, задоволення побутових потреб, реальної вартості комунальних послуг і безперечної можливості задовольнити свої культурні потреби», - сказала вона.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи визнає Конституційний Суд України закон про підвищення соцільних стандартів як неконституційний, Л. Супрун зазначила, що швидше за все так воно і буде.

«Я впевнена, що Конституційний Суд повинен скасувати ці норми», - наголосила вона.

Водночас Л. Супрун зауважила, що уряд повинен виконувати цей закон, але вимагати від Конституційного Суду якомога швидшого розгляду цього питання.

О. Звенигора

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.