Новости Экономика нафтогазцена

У “Нафтогазі” ще не знають ціни російського газу на наступний рік

base article image

У НАК “Нафтогаз” досі не знають, скільки коштуватиме газ для України у І кварталі 2010 року.

Про це голова правління компанії Олег Дубина заявив на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, “Газпром” досі не має “цінових параметрів для складення формули”.

“Коли вони (Газпром — ред) будуть мати цінові параметри у грудні, то ми стовідсотково отримуємо формулу ціни газу на І квартал 2010 року. Прогнози в нас є — і один, і другий, і третій варіанти... Ми їх подали до Кабінету міністрів, і зараз над цим працюємо”, - відзначив посадовець.

При цьому на питання про те, якою є “підйомна” ціна на газ для України, О.Дубина відповів: “На сьогодні для нас будь-яка ціна непідйомна, оскільки теплокомуненерго постачають газ по 772 грн. При тих цінах, за якими ми закупаємо! А борги перед НАК “Нафтогаз” лише за початок опалювального сезону склали вже 1,6 млрд грн”, - наголосив він.

Також посадовець підкреслив, що сьогодні немає сенсу говорити про те, хорошими чи поганими є контракти.

“Експерти можуть говорити скільки завгодно, але це є той факт, який на той момент можна було підписати”, - резюмував він.

Нагадаємо, що 24 листопада Олег Дубина зустрівся з головою “Газпрому” Олексієм Міллером у Москві, в ході зустрічі вони підписали додатки до газових контрактів між Росією та Україною. Згідно з цими документами, обсяги російського газу до України зменшуються з 52 млрд. кубометрів до 33 млрд кубометрів. Підписаними документами закріплена також відсутність штрафних санкцій по обсягах споживання газу НАК "Нафтогаз України" в 2009 році.

А. Береза

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.