Новости Экономика гтсинвестиции

Без зрозумілої моделі модернізації газо-транспортної системи інвестори Україну оминуть — експерт

base article image

Якщо Україна не матиме чіткої та зрозумілої моделі модернізації газотранспортної системи, то ані європейські, ані російські інвестори вкладати кошти в неї не будуть.

Таку думку висловив директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

«Єдине залучення тих чи інших потенційних інвесторів для того, щоб розвивати і модернізувати українську ГТС, не викликає супротиву. Який би інвестор не приходив до України, чи європейський, чи російський, але основні питання пов'язані із функціонуванням газового ринку повинна вирішувати Україна. Україна повинна мати власну модель модернізації», - сказав він.

Економіст зауважив, що для модернізації потрібні досить великі обсяги коштів, з якими Україна не впорається сама, а «вкладати просто так їх ніхто не буде». Крім того, І. Бураковський запевнив, що Україна отримала досить позитивний результат у перегляді домовленостей з Росією щодо оплати спожитого газу 2009 року та скороченні обсягів закупівлі газу в майбутньому.

«Ми бачимо реальні зміни на газовому ринку. З моєї точки зору це великий успіх України, але ми не повинні розслаблятися та вирішувати інші питання», - сказав він. Першим питанням економіст назвав майбутнє співробітництво між Україною та Росією в газовій сфері, оскільки дострокові контракти є вразливими під час кризи. Другою проблемою експерт вважає ситуацію з НАК «Нафтогаз України».

«Ми всі розуміємо, що «Нафтогаз» з одного боку — це політичний заручник, тобто заручник тієї політики, організованої в Україні протягом багатьох років на енергетичному ринку. З іншого боку, зрозуміло, що є певна економічна логіка, яка потребує від України прийняття стратегічних рішень стосовно майбутньої моделі функціонування «Нафтогазу» та інших проблем навколо цього», - наголосив економіст.

О. Оснач

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.