Новости Экономика правительствооружиеірак

Україна може втратити більше 2 млрд. доларів через непідписання контракту з Іраком

base article image

Якщо український уряд найближчим часом не підпише гарантійного листа на постачання озброєнь до Іраку, Україна може втратити контракт на 2,4 млрд. доларів.

Про це заявив експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Після участі українського військового контингенту у складі коаліційних сил в Іраку у 2003 році, США, виділивши Іраку 2,4 млрд. дол. на придбання нової військової техніки та озброєнь, з потенційних країн експортерів - Польщі, Чехії, Болгарії, Словенії, України - обрали саме Україну.

"2,4 млрд. дол. - це найбільший в історії українського ВТС проект, до якого входить низка окремих контрактів", - повідомив В.Бадрак.

За його словами, це поставки гігантської партії нових бронетранспортерів і великої кількості танків, солідна партія нової авіатехніки, високоточних засобів ураження, а також послуги на ремонт і модернізацію військової техніки.

"Виконання серії таких угод - це гіперстрибок на ринку озброєнь і гарантована присутність у десятці лідерів, десь на шостій-сьомій позиції, протягом добрих трьох років. Це обґрунтоване завантаження понад 80 оборонних заводів із розширенням стійкого ядра ОПК країни від 30-35 нинішніх підприємств до 70-75, як мінімум", - додав експерт.

За інформацією В. Бадрака, три контракти обсягом близько 40% названої суми вже підписано. Решта знаходяться на завершальній стадії докладного опрацювання. Але підписання решти контрактів і виконання вже підписаних опинилося під загрозою.

"Ключовий пункт іракської історії - необхідність надання гарантійного листа від уряду України... Такий лист був підписаний головою уряду у вересні", - повідомив В. Бадрак.

Проте другий лист, на підписанні якого наполягала іракська сторона, невиправдано затягнувся, констатував експерт.

Бадрак не виключає, що зволікання з підписанням контракту є наслідком небажання прем'єр-міністра напередодні виборів покращувати імідж діючого президента України.

"Іракська справа - президентська вотчина. Оскільки реалізується по вертикалі військово-технічного співробітництва - через ДК "Укрспецекспорт". І тому не виключено, що тут спрацює відомий принцип: "Тож не діставайся нікому!", - припустив експерт.

Раніше прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла про неефективність роботи "Укрспецекспорту" під наглядом президента й наголосила на необхідності активізувати використання потенціалу України на ринку озброєнь.

За матеріалами: Дзеркало тижня

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.