Новости Экономика налоги тінізація

За пляшку тіньової горілки в Україні платять $1 тіньових акцизних зборів - джерело

base article image

Господар крупної київської структури, спеціалізованої на обналичуванні та мінімізаціях податків в особливо крупних розмірах, розповів, що в даний момент в Україні діє чітко відладжена тіньова податкова система.

«Відповідно до неї, платять відкоти з тіньового відшкодування ПДВ — зараз 40—50%. За пляшку тіньової горілки платять приблизно один долар тіньових акцизних зборів. А з кожної операції тіньового «конверту» від одного до десяти відсотків тіньових відрахувань іде в контрольні структури. Тіньовий ринковий збір із найбільших ринків — десятки мільйонів доларів на місяць. «Конверти» «убивають» самі організатори — щоб швидко й зручно закрити звітність із проведення грошових сум», — підкреслив він.

«Якби олігархи хотіли, могли б узагалі працювати, не сплачуючи жодних податків, тому що держава створила всі умови, щоб її законно обманювали. Але це не за поняттями. Якби в податкової не було цих особистих контактів і пайової участі в бізнесі, то зайти з вулиці і примусити якогось олігарха платити податки не вийшло б. А так усі про всіх усе знають, і кожен дає один одному заробити», — пояснив бізнесмен.

За матеріалами "Дзеркала тижня"  

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.