Новости Экономика долларнбу

Нацбанк розповів, чому падає долар

base article image

З початку листопада спостерігається зменшення планових платежів по зовнішній заборгованості приватним сектором, що сприяло зменшенню попиту на іноземну валюту і зростання обсягів її пропозиції на міжбанківському валютному ринку з одночасним зміцненням гривні.

Згідно з повідомленням, за даних умов Нацбанк мав можливість не тільки знизити обсяги своїх негативних валютних інтервенцій, але навіть купувати іноземну валюту, збільшуючи обсяг міжнародних резервів.

За даними НБУ, гривня на міжбанківському ринку з початку місяця зміцнилася щодо долара США на 1,4%, а її середньозважений курс 26 листопада 2009 виявився нижче офіційного, встановленого Нацбанком,— 7,9712 грн./дол. проти 7,9810 грн./дол.

Також повідомляється, що на готівковому ринку курс гривні за операціями продажу доларів США з початку листопада зміцнився на 0,55%,— до 8,1121 грн./дол.

Нацбанк продовжує регулярне проведення цільових аукціонів для задоволення потреб клієнтів банків — фізичних осіб для погашення ними заборгованості за валютними кредитами. З початку листопада було проведено вісім таких аукціонів, на яких продано майже 91 млн. дол, 2,6 млн. швейцарських франків і 0,3 млн. євро.

Офіційний курс гривні до долара США з початку місяця зміцнився на 0,24%, до 7,9810 грн./дол., До євро — знизився на 1,67%, до 12,0282 грн./євро, а щодо російського рубля -- знизився на 1,38%, до 2,7640 грн./10 рублів.
 

За матеріалами: ubr.ua, УкрІнформ, УНІАН

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.