Новости Экономика гтсесукраина

Європа не збирається фінансувати "українську трубу" повністю

base article image

Європа фінансуватиме конкретні проекти, а не програму в цілому з реконструкції та модернізації газотранспортної системи (ГТС) України.

Про це заявив заступник міністра палива та енергетики України Сергій Павлуша.

"При отриманні грошей мова йде про конкретні проекти. Це не програмний підхід, а проектний. Це не транші якісь, це фінансування конкретних проектів", - сказав він.

Разом з тим С. Павлуша відзначив, що грошові кошти Європа виділить тільки в тому випадку, якщо проект буде таким, що окупається і гарантує повернення коштів інвесторам.

"Сьогодні НАК "Нафтогаз України" здійснює за графіком, який узгоджений з європейською стороною і з Міністерством палива та енергетики, підготовку цих проектів. Робота йде за планом. Готуються техніко-економічні обгрунтування, які повинні розглядатися міжнародними фінансовими установами. І потім залучаються кошти" , - сказав заступник міністра.

Він підкреслив, що мова йде про досить дорогих проектах, складних у технічному й організаційному плані.

"Ми почали на початку цього року і практично завершили у жовтні переговори про приєднання України до договору про Енергетичне співтовариство. Це практична економічна інтеграція, технічна в якійсь мірі інтеграція в європейський енергетичний простір ", - зазначив С. Павлуша.

За матеріалами: "Економічної правди"

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.