Новости Экономика газевросоюз

Газові питання необхідно вирішувати загальноєвропейськими зусиллями - Шлапак

base article image

Україна і ЄС повинні об’єднати зусилля і виробити спільну позицію у вирішенні газових проблем, зокрема у переговорах з Росією.

Таку думку висловив перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак.

За його словами, сьогодні в Європейському Союзі є розуміння того, що роздробленість Європи перед газовим монополістом може стати надзвичайним викликом. «У європейців — так само завищені зобов’язання на наступний рік. Тому наш президент закликає пана Баррозу, з яким він мав розмову, об’єднати зусилля України та ЄС для вироблення спільної позиції на переговорах з Росією», - пояснив посадовець.

За словами Шлапака, підписавши газові контракти, в скруті опинилася не лише Україна — «важкі контракти» мають румуни, поляки, турки, інші європейські держави. Відтак, на його переконання, рано чи пізно проблема уніфікації відносин із газовим монополістом з точки зору ціни на газ і ціни на транзитні послуги гостро постане перед Європою.

«Реальний механізм може бути тільки таким: Україна та інші держави сідають за стіл переговорів і намагаються дійти згоди щодо загальних енергетичних балансів. Тільки тоді може бути результат», - підсумував перший заступник голови Секретаріату Президента.

Шлапак підкреслив, що Росія наступає доти, доки не відчує сильну позицію своїх партнерів — тоді вона починає коригувати свою.

За матеріалами: «Дзеркало тижня»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.