Новости Экономика врзаконштрафисамогон

Депутати пропонують вдесятеро збільшити штрафи за самогоноваріння

base article image

Народні депутати від БЮТ Віктор Швець, Юрій Прокопчук, Іван Денькович і Василь Деревляний пропонують збільшити штрафи за виготовлення, зберігання і/або придбання з метою реалізації самогону та інших фальсифікованих алкогольних напоїв домашнього виробництва і тютюнових виробів з 170-850 до 850-1 700 гривень (з 10-50 до 50-100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян).

Про це йдеться в законопроекті №5404 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зареєстрованому у Верховній Раді 3 грудня, повідомили ГолосUA у прес-службі парламенту.

Законопроект передбачає, що незаконне виготовлення алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів шляхом відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, яке забезпечує масове виготовлення таких товарів, або пов’язане з отриманням доходів в великому розмірі (коли сума таких доходів у 200 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян), каратиметься штрафом від 1 000 до 2 000 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

У пояснювальній записці наголошується, що такі зміни необхідні у зв’язку з катастрофічним розповсюдженням пияцтва серед населення, про що свідчать дані офіційної статистики: на даний момент на обліку в медичних установах знаходяться 900 тис. хворих алкоголізмом.

При цьому щороку кількість хворих алкоголізмом збільшується на 50 тис. чоловік, а вмирає від алкогольного отруєння більше 10 тис. чоловік.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за реалізацію алкогольних напоїв неповнолітнім.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.