Новости Экономика кабминприватизация телевидение

Уряд має намір заборонити «медіа-приватизацію»

base article image

Кабінет міністрів пропонує законодавчо заборонити приватизацію Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Відповідний законопроект про внесення Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, зареєстрований у Верховній Раді 4 грудня, повідомили ГолосUA у прес-службі парламенту.

Як говориться в пояснювальній записці до документу, законопроект покликаний посилити контроль держави за збереженням і використанням майна концерну, що має загальнодержавне значення, а також створити умови для безперешкодного здійснення ним діяльності.

У листопаді 2008 року постановою уряду КРРТ переданий у підпорядкування Міністерству транспорту й зв'язку (управлінню Державного комітету з телебачення і радіомовлення). Наприкінці грудня того ж року указом президента дію цієї постанови було припинено, проте в кінці квітня 2009 року Віктор Ющенко скасував цей указ. Процес передачі КРРТ до сфери управління Мінтрансзв'язку завершився в травні.

У підпорядкуванні концерну знаходиться практично вся мережа теле-і радіотрансляції України. До складу концерну входить 31 державне підприємство, 25 з яких - обласні радіотелевізійні мовні центри, що входять до єдиного технологічного комплексу і надають телерадіокомпаніям послуги мовлення.

Концерн також є виконавцем державної програми переходу України на цифрове телебачення. Як повідомлялося, для фінансування цієї програми Рада національної безпеки і оборони допускає можливість приватизації частки у 49% в КРРТ.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.