Новости Экономика банккредит

Банки масово продають проблемні кредити

base article image

За останні чотири місяці банки продали колекторським і факторінговим компаніям понад 1,5 млрд грн кредитів за 1-11% від їх номінальної вартості.

Закон "Про внесення змін до деяких законів щодо особливостей проведення заходів щодо фінансового оздоровлення банків", який набрав чинності 5 серпня, створив бум на ринку купівлі-продажу кредитних боргів.

Документ дозволив банкам включати у витрати суму списань, що виникає при продажу боргів з дисконтом, уникаючи сплати податку на прибуток.

"Ринок ожив після прийняття 24 липня закону, що знімає надмірний податковий тягар з банків при продажу проблемних активів", - відзначив директор колекторської компанії (КК) "Європейське агентство з повернення боргів" Олександр Ільчук.

До прийняття закону колекторські компанії, що почали з'являтися ще в 2006 році, в основному брали банківські борги на аутсорсинг, отримуючи з них комісію. Якщо банк продавав проблемні кредити, то тільки афілійованим компаніям, як правило - страховим, і такі угоди були непублічними.

"Банки продають беззаставні кредити, за якими позичальники не платять більше року, і ми активно беремо участь в покупках", - сказав генеральний директор КК "Еколл" Валерій Свєтлов.

За його словами, вартість продажу, як правило, становить 3-7% від номінального розміру портфеля проблемних кредитів, з серпня по грудень було продано боргів на суму понад 1,5 млрд грн.

Низьку вартість боргів колектори пояснюють високим рівнем шахрайства по банківським кредитам (до 20-50%) і дефіцитом інформації про позичальників.

Найдешевшою і великою угодою вважається покупка “Credit Collection Group” (CCG), першої української колекторської компанією, кредитів, виданих у 2006-2007 роках Правекс-банком. За кредити на 930 млн. грн. CCG заплатила близько 3,7 млн грн.

За інформацією колекторів, тендери на продаж боргів, крім “Правекс-банку”, проводили “ІНГ Банк Україна”, “Кредит Європа Банк”, “Індекс-банк”, “СЕБ Банк”, “ОТП Банк”, “БТА Банк”, “Кредобанк”, банк "Ренесанс Кредит", “УніКредит Банк”, “Порто-Банк”, а також “Хоум Кредит Банк”, який продавав невеликі портфелі по 8-30 млн. грн.

Основними покупцями боргів виступають колекторські компанії CCG, "Укрфінанс", "Еколл", CredEx і "Укрборг".

За матеріалами: “Коммерсант-Украина”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.