Новости Экономика жильецены

У 2010 році вартість столичного житла знижуватиметься, проте сподіватися на його придбання не варто

base article image

У 2010 році вартість столичної житлової нерухомості знижуватиметься.

Про це заявив голова комітету аналітики Спілки фахівців з нерухомого майна України Всеволод Жоголєв сьогодні на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA .

За його словами, вже протягом кількох місяців поспіль спостерігається тенденція до зниження вартості житла, і, зважаючи на всі передумови, можна очікувати, що вона збережеться й наступного року. Експерт зазначив, що граничний індекс цінового очікування залишається в негативній зоні, його значення спостерігалося на рівні -1,12% на місяць.

«Сьогодні від’ємний індекс цінового очікування. Вже три місяці житло у ціні падає, це ледь помітна тенденція. Проте зважаючи на ті дані, які ми маємо, ми вважаємо, що ця тенденція збережеться»,- сказав він. 

Перший віце-президент Спілки фахівців з нерухомого майна України Ігор Однопозов зауважив, що у 2010 році вартість житлової нерухомості у Києві може впасти на 10% порівняно з поточним роком, проте порадив великих надій на її придбання не будувати. 

«Можуть бути гойдалки (цінові – ред.) як і цього року – 10% вгору-вниз. Але житло у Києві не є доступним, не було доступним і ніколи доступним не буде. Ніколи – ні за князя Володимира, ні за часів СРСР, ні за демократії. Житло у великих мегаполісах завжди коштує дорого», - сказав він. 

При цьому експерт додав, що доступна ціна житла для українців – це «коли з середнім доходом можна окупити свою квартиру за 15 років», чого в Україні найближчими роками очікувати не варто. 

А. Йовик

   

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.