Новости Экономика укрзализныцятранзит

Транзит залізничних вантажів територією України збільшився

base article image

Транзит залізничних вантажів територією України збільшився.

Про це журналістам розповів заступник генерального директора Укрзалізниці Віктор Чорний, повідомила ГолосUA прес-служба “Укрзалізниці”.

За його словами, після того, як упродовж 8 місяців цього року обсяги транзитних перевезень скорочувалися, нарешті намітилася тенденція до їх певного зростання: у вересні залізниці України транспортували 3,5 млн тонн транзитних вантажів, у жовтні — 3,75 млн тонн, у листопаді — 4,2 млн тонн.

Цьому передувала інтенсивна робота з формування конкурентних наскрізних тарифів з основними залізничними адміністраціями-партнерами з країн СНД. Зокрема, є домовленість з ВАТ «РЖД» щодо збереження цьогорічних тарифів на перевезення транзиту в напрямку України територією Росії на 2010 рік. Тарифи погоджено також із залізницями Казахстану, які поставляють приблизно 14% від загального обсягу транзиту, та з іншими залізничними адміністраціями країн СНД. Тож українські залізничники розраховують у новому фрахтовому році залучити додаткові обсяги транзиту.

«Є певне зростання, і хоча ми ще не досягли рівня 2008 року, коли ми в середньому щомісячно перевозили 5,8 млн тонн, але маємо надію, що після виходу країн СНД з фінансової кризи обсяги транзитних перевезень буде відновлено до рівня минулорічних», — повідомив Віктор Чорний.

За його словами, транзитні перевезення мають важливе значення для транспортних організацій та економіки України в цілому. Якщо у внутрішніх імпортно-експортних перевезеннях Укрзалізниця є монополістом, то щодо транзиту відчувається сильна конкуренція із сусідніми залізничними адміністраціями та з морським транспортом.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.