Новости Экономика приватизация земля

В Україні ще не було справжньої приватизації

base article image

Справжня приватизація в Україні ще попереду.

Таку думку висловив у у інтерв'ю кореспонденту ГолосUA народний депутат, секретар Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Роман Ткач.

“Це питання на сьогодні на вагу золота. Ми розуміємо, що в Україні ще не було приватизації. Те, що приватизувалося декілька шахт, металургійних заводів — це все дурниці. Лишилася земля, це вічне, лишилося ще декілька крупних об'єктів з сфери інфраструктури, залізні , автомобільні дороги. І, видно, хтось до цього всього приглядається і виписує для себе правила гри”, - сказав він.

Однак Роман Ткач висловив переконання, що вільний продаж землі не призведе до її скуповування купкою осіб.

“Люди у селах бояться, що земля буде скуплена одноосібно, і потім там розпочнеться якесь будівництво, абощо. Такого не може відбутися, бо у всіх законопроектах, які пропонувалися, є чітке обмеження, у Земельному кодексі чітко сказано, що у одні руки може потрапити не більше 100 гектарів. Ті, хто виступають за продаж землі, пропонували чітко розписати по кожному району України, скільки може бути гектарів землі у приватній власності. Це обмеження існує у багатьох країнах Європи”, - повідомив він.

За словами Р. Ткача, замінити продаж землі орендою не є виходом.

“Всі ми знаємо, як у нас робиться. Сьогодні земля в оренді, а завтра вже перейшла у власність”, - наголосив Роман Ткач.

І. Носальська


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.