Новости Экономика ткегазправительство

Рівень оплати ТКЕ за газ у минулому сезоні - 74%, у новому - 40%

base article image

Борги підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) за природний газ, спожитий протягом минулого (2008-2009 рр., з 01.10.08) опалювального сезону, як показують дані оперативного моніторингу, становлять 2,4 млрд. грн., нового (2009-2010 рр., з 01.10.09) – 1,1 млрд. грн. Про це ГолосUA повідомили в прес-службі уряду.

Рівень оплати теплоенергетиків у минулому опалювальному сезоні (з 01.10.08) - 74%, у новому (з 01.10.09) – 40%.

Окрім того, борг АЕК «Київенерго» за природний газ, спожитий 2008-2009 рр., перевищує 929 млн. грн. (оплата у 2009 р. - 65%).

Найбільшу заборгованість за газ минулого опалювального сезону (з 01.10.08) мають підприємства ТКЕ Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Запорізької, Луганської, Одеської, м. Києва (без АЕК «Київенерго»), Рівненської, Кіровоградської, Чернігівської, Черкаської, Львівської областей, а також АР Крим.

Найбільші боржники у новому опалювальному сезоні (з 01.10.09) є підприємства ТКЕ Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької, Одеської, Київської областей.

Багато підприємств ТКЕ ще не використали можливість зменшити свою заборгованість за газ шляхом оформлення й проведення відповідних протоколів згідно вимог постанови КМУ від 5.03.09 №193 (визначає порядок компенсації з держбюджету різниці в тарифах). Загалом теплопостачальні підприємства не провели таких протоколів більш на 133 млн. грн.

Незадовільні розрахунки за газ є наслідком низького рівня фінансово-господарської діяльності підприємств ТКЕ та неефективного керівництва ними з боку місцевих органів влади.

З метою активізації погашення заборгованості за природний газ, а також вирішення складних питань щодо проведення підприємствами ТКЕ розрахунків, ДК «Газ України» проводить виробничі наради за участю керівництва найбільших теплопостачальних підприємств-боржників і місцевих органів влади.

За підсумками виробничих нарад у ДК «Газ України» керівники підприємств ТКЕ надають письмові гарантії (завірені керівництвом місцевих органів влади) щодо погашення заборгованості за природний газ, спожитий минулого та нового опалювальних сезонів. Керівники теплопостачальних підприємств надають також графіки оплати споживання газу у новому опалювальному сезоні (з 01.10.09).

Виробничі наради в ДК «Газ України» відбулися з представниками вже 19 областей.

Наради в ДК «Газ України» з питань погашення заборгованості за газ заплановано з керівниками підприємств ТКЕ та місцевих органів влади з усіх областей України. 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.