Новости Экономика держмитслужбапідприємства

Держмитслужба внесла до "білого" та "зеленого" списку 170 підприємств

base article image

Державна митна служба України почала створювати «білий» та «зелений» списки відповідно до наказів Держмитслужби від 10.08.09 № 735 та № 736. Про це ГолосUA повідомили в прес-службі уряду.

Станом на 7 грудня 2009 року до цих списків вже включено 170 підприємств, зокрема: 136 – до «білого» списку та 34 – до «зеленого». Списки поповнюються майже щодня.

Нагадаємо, що для того, щоб бути внесеним до одного зі списків, підприємство повинно звернутися до митного органу, в зоні діяльності якого воно акредитоване, із заявою. Після цього митниця розглядає всі надані заяви та оцінює підприємства за відповідними критеріями, які визначені наказом Держмитслужби № 735. Згідно з кількістю набраних балів підприємство і буде включено або до «білого», або до «зеленого» списку.

Довідково: Підприємствам, які входять до «білого» списку, надаються такі преференції:

- не здійснюється митний огляд у пункті пропуску через державний кордон України, але здійснюється вибірковий митний огляд у митниці призначення/відправлення відповідно до статті 42 Митного кодексу України, якщо безпосереднім відправником або отримувачем таких товарів і транспортних засобів є це підприємство;

- незастосування до товарів, безпосереднім відправником чи отримувачем яких є підприємство, відповідного переліку окремих положень нормативно-правових актів Держмитслужби.

Унесеним до «зеленого» списку підприємствам надаються наступні преференції:

- здійснюється вибірковий митний огляд у митниці призначення/відправлення відповідно до статті 42 Митного кодексу України, якщо безпосереднім відправником або отримувачем таких товарів і транспортних засобів є це підприємство;

- незастосування до товарів, безпосереднім відправником чи отримувачем яких є підприємство, відповідного переліку окремих положень нормативно-правових актів Держмитслужби у скороченому варіанті. 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.