Новости Экономика минтрансправительство

Мінтранс розробив транспортну стратегію України до 2020 року

base article image

Міністерство транспорту та зв’язку України розробило та виносить на публічне громадське обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Транспортної стратегії України на період до 2020 року». Про це ГолосUA повідомили в прес-службі уряду.

Розроблена фахівцями Мінтрансзв’язку Транспортна стратегія – це перший цілісний системний документ, у якому визначено пріоритети розвитку транспорту України на довгостроковий період та стратегічні завдання розвитку і функціонування транспортного сектора економіки України, розширення міжнародних транспортних зв’язків, ефективного використання транзитного потенціалу країни, інтеграції національної транспортної системи до європейської.

Відповідно до цього документу, основними цілями розвитку транспортного сектора економіки України на період до 2020 року визначено модернізацію транспортної інфраструктури та рухомого складу для забезпечення зростаючої мобільності населення та товаропотоків, забезпечення конкурентоспроможних та якісних транспортних послуг, підвищення екологічності, енергоефективності транспортних процесів та безпеки перевезень пасажирів і вантажів.

Серед пріоритетів галузі, визначених у Транспортній стратегії, – розвиток транспортної інфраструктури, її модернізація та приведення у відповідність до євростандартів, розбудова мережі міжнародних транспортних коридорів та мережі прикордонних пунктів пропуску, зокрема, підготовка транспортної інфраструктури до Євро-2012.

Транспортною стратегією також передбачається здійснення структурного реформування на залізничному, морському транспорті, міському і приміському громадському транспорті, у сфері інфраструктури дорожнього господарства. Паралельно із цим – серйозно вдосконалити державну систему забезпечення безпеки на транспорті.

Стимулювати стійкий розвиток транспорту, на думку розробників, можливо надаючи перевагу екологічно чистим та енергоефективним видам транспорту, зниженню техногенного навантаження транспорту на навколишнє природне середовище тощо.

Одним із основних пунктів Транспортної стратегії є поліпшення інвестиційного клімату: створення сприятливих умов, які забезпечуватимуть привабливість транспортної діяльності для залучення приватного, в тому числі, іноземного капіталу. Передбачається масштабне залучення інвестицій на умовах концесій, державно-приватного партнерства тощо.

При цьому основні пріоритети та напрямки розвитку, прописані в Транспортній стратегії, будуть прийняті за основу при розробленні галузевих програм та інших документів економічного розвитку.

У результаті реалізації Транспортної стратегії галузь посяде конкурентоспроможні позиції за рівнем питомих транспортних витрат, безпеки, екологічності, якості та доступності транспортних послуг. Тим самим буде досягнуто рівня розвинених країн за комерційною швидкістю і своєчасністю доставки вантажів, доступністю транспортних послуг для населення. Водночас галузь буде здатною забезпечити потреби економіки і суспільства в якісних транспортних послугах, які відповідатимуть світовим аналогам.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.