Новости Экономика бензин цены

Бензин стрімко дешевшає

base article image

Бензин продовжує дешевшати. В п'ятницю вранці на АЗС Києва, які торгують імпортом, А-95 був по 7,10 гривень за літр, а до вечора впав до 7 гривень. На деяких заправках, де продають наше паливо, ціни - 6,50-6,60 гривень

Експерти говорять про цінову війну між трейдерами, але по-різному оцінюють її можливі наслідки. Суть війни в тому, що один з трейдерів, що займає 25% ринку, демпінгує, продаючи так звані компонентні бензини, які обкладаються акцизом в 20 євро за т, а звичайні бензини - в 110 євро за т, за рахунок чого, їх собівартість на гривню дешевша, ніж в імпортних.

Вони не виключають, що наступного тижня А-95 подешевшає до 6,80 гривні.

Директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн стверджує, що кожен проданий літр імпортного бензину приносить збиток 30-40 копійок, якщо ціна впаде нижче 7 гривень, почнуть закриватися спочатку дрібні мережі, потім і більші, а паливо стане дефіцитом.

Заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев вважає, що АЗС в збиток не торгують, але якщо бензин подешевшає до 6,50-6,60 гривні, то виникнуть проблеми в невеликих регіональних операторів.

За матеріалами: "Сегодня", "Подробности"

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.