Новости Экономика банквалюта

Альтернативи двовалютній системі в Україні немає - банкір

base article image

Двовалютна ситема в Україні склалася історично і в найближчому майбутньому альтернативи для такої системи немає, заявив голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін.

«Я досі не бачу та й у недалекому майбутньому, мабуть, ніхто мені не покаже альтернативи двовалютній системі. У нас вона склалася історично: долар майже вільно ходить разом із гривнею. Поступово звикнемо й до євро, але, грубо кажучи, в обігу одна валюта тверда, інша — українська гривня. Причому співвідношення між ними — приблизно навпіл. Що в готівці, що в банківській системі — як в активах, так і в пасивах», — зазначив банкір.

Крім того, Тимонькін відзначив, що іншого довгого ресурсу, окрім отримуваного через запозичення з-за кордону, найближчим часом у банків не буде.

«У бівалютній системі треба шукати компроміси. Поки що запровадили обмеження, заборонили кредитувати у валюті фізосіб. Проте на найближчі 10—20 років я не бачу іншого довгого ресурсу, крім одержуваного через запозичення з-за кордону. Я не бачу, що може статися в країні, щоб з’явилося серйозне джерело об’ємного і довгого стабільного ресурсу», — відзначив банкір.

«Плюс ми маємо розуміти, що в країні ще й багато валюти, яка належить нашим співвітчизникам, — у кеші, у банках, в офшорах. Значна частина активів резидентів України перебуває в доларах і євро. Це — реальний фінансовий актив, то чому б і не користуватися?», — підкреслив він.

За матеріалами "Дзеркала тижня" 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.