Новости Экономика газдолг

Комунальники досі не оплатили “Нафтогазу” більше 2 мільярдів гривень за минулий рік

base article image

Борги підприємства комунальної теплоенергетики за природний газ, спожитий протягом минулого опалювального сезону, перевищують 2 мільярди 37 мільйонів гривень (оплата – 74%).

З початку нового опалювального сезону борги теплопостачальників перед Компанією склали 1 млрд 900 млн. грн. (оплата – 45%). Окрім того, борг «Київенерго» за природний газ, спожитий 2008-2009 рр., - 976 млн. грн. (оплата у 2009 р. - 64%).

Найбільші борги перед Компанією за природний газ минулого опалювального сезону накопичили підприємства теплокомуненерго Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Запорізької, Луганської, Одеської, м. Києва (без «Київенерго»), Рівненської, Чернігівської, Черкаської, Кіровоградської, Сумської, Львівської областей.

У новому опалювальному сезоні найбільше заборгували за природний газ теплопостачальні підприємства Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Київської, Одеської областей.

Підприємства теплокомуненерго ще не використали можливість зменшити свою заборгованість за газ шляхом оформлення й проведення відповідних протоколів згідно з вимогами постанови Кабінету міністрів України від 5.03.09 №193 (визначає порядок компенсації з держбюджету різниці в тарифах). Загалом теплоенергетики не провели таких протоколів на 127 млн. 600 тис. грн.

Незадовільні розрахунки за газ є наслідком низького рівня фінансово-господарської діяльності підприємств теплокомуненерго та неефективного керівництва ними з боку місцевих органів влади.

З метою активізації погашення заборгованості за природний газ, а також вирішення складних питань щодо проведення теплопостачальними підприємствами розрахунків, компанія «Газ України» провела низку виробничих нарад за участю керівників найбільших підприємств теплокомуненерго - боржників, а також місцевих органів влади (облміськдержадміністрацій, Ради Міністрів АР Крим, міських рад) з усіх областей (регіонів) України.

За підсумками виробничих нарад керівники підприємств ТКЕ та місцевих органів влади надають до Компанії затверджені органами місцевого самоврядування гарантійні листи-графіки погашення заборгованості, накопиченої протягом минулого та з початку нового опалювальних сезонів.

Довідка: Згідно з положеннями статті 13 Закону України «Про теплопостачання» відповідальність за теплопостачання покладена на органи місцевого самоврядування.

За матеріалами: прес-служба «Нафтогаз України»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.