Новости Экономика апккризис

Аграрну політику у 2009 році гальмувала фінансова незабезпеченість

base article image

Найбільшим негативом 2009 року в аграрній політиці стала фінансова незабезпеченість.

Про це заявив голова Всеукраїнського союзу сільгосппідприємств Юрій Карасик під час брифінгу, передав кореспондент ГолосUA.

За словами Ю.Карасика, в порівнянні з минулим роком, в цьому році аграрії працювали фактично без державної підтримки.

«Стабілізаційний фонд, який з’явився в бюджеті – це як журавель в небі: і є, і немає. Якщо приймається він у Верховній Раді, так тоді два мільярди виділяється на село, а якщо практично, то цих мільярдів немає», - зауважив він.

Ю.Карасик також зазначив, що 2010 рік може виявитися ще гіршим у фінансовому плані, ніж поточний рік, оскільки в 2009 році сільське господарство працювало за рахунок пролонгованих кредитів, використало їх на повну, а в 2010 році їх потрібно буде повертати.

«Якщо хтось думає, що при таких умовах, в яких працювало сільське господарство в 2009 році воно буде працювати в 2010, то це може говорити тільки людина, яка зовсім не володіє основами сільськогосподарського виробництва. Тому що, враховуючи сезонність сільського господарства, без кредитних ресурсів взагалі не можливо працювати», - наголосив Ю.Карасик.

Ю.Карасик також наголосив, що без чіткого визначення пріоритетів державної підтримки в питаннях пільгових кредитів, компенсації відсоткової ставки, ринкових відношень в ціноутворенні, демонополізації ринку та податкової політики перспективи на 2010 рік залишатимуться неоптимістичними.

М. Олексевич

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.