Новости Экономика нбусекретариат

У Секретаріаті Президента «дали пряник» НБУ

base article image

Національний банк України досить добре до кризи справлявся із завданнями, які перед ним стояли».

Про це сказав перший заступник глави Секретаріату Президента України , представник Президента України у Кабінеті Міністрів України Олександр Шлапак, коментуючи діяльність НБУ, повідомили ГолосUA у прес-службі глави держави.

Головна претензія, яка, на думку О.Шлапака, може бути висунута НБУ – відсутність реформування системи організації банківської справи в нашій державі, що могло бути здійснено за час економічно благополучних років – з початку 2005 року до кінця першого півріччя 2008 року.

Відтак, сьогодні, за словами О.Шлапака, існує кілька серйозних вад, які далися взнаки в кризовий період. «Перша з них, як виявилося, – НБУ незахищений юридично і є дуже вразливим до політичних ризиків та викликів», – зауважив представник Президента.

О.Шлапак додав, що НБУ не зміг переконати парламент прийняти законодавство, яке б регулювало поняття реальних власників банків і відтак убезпечити банки від тих ризиків, в які вони потрапили у кризовий період.

Водночас, за словами представника Президента, завдяки ефективним діям комерційних банків та менеджменту НБУ, найгірші прогнози, які часто робили експерти щодо падіння банківської системи, не справдилися. «Був ряд надзвичайно складних моментів, які переживала банківська система, однак, до честі банківської системи, Нацбанку, мені здається, що вони найшвидше вчилися «по ходу військових дій» поправляти ситуацію в своєму господарстві», – сказав він.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.