Новости Экономика президенттимошенко бюджет

Ющенко знову нагадав Тимошенко про бюджет на 2010 рік

base article image

Президент України вимагає від уряду відмовитися від намірів ручного розподілу бюджетних коштів і надати проект Державного бюджету на 2010 рік до Верховної Ради України.

Про це повідомила під час брифінгу прес-секретар Президента Ірина Ванникова, повідомили ГолосUA у прес-службі глави держави.

“Глава держави звертається до Кабінету Міністрів України з вимогою виконати приписи законодавства і подати на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Державного бюджету України на 2010 рік”, - наголосила вона.

На думку Президента, відсутність ухваленого бюджету несе низку надзвичайно серйозних загроз. По-перше, це означатиме, що з січня 2010 року щомісячно можуть бути профінансовані лише витрати у обсязі 1/12 від бюджету 2009 року. “Отже, ціла низка соціальних виплат, не кажучи вже про доплати і анонсовані підвищення доходів, не будуть виплачені”, - констатувала речник Президента.

По-друге, нагадала вона, місцева влада не зможе коректно сформувати бюджети відповідних територій - що означатиме нефінансування важливих місцевих програм. “Зрештою, залишається незрозумілим механізм фінансування виборів Президента України”, - сказала прес-секретар.

“Зважаючи на такі серйозні наслідки для всієї країни, неподання проекту бюджету Кабінетом Міністрів можна пояснити лише одним: бажанням керівництва уряду розподіляти під час виборчої кампанії кошти в ручному режимі, без контролю і звіту”, - передала позицію глави держави у цьому питанні його прес-секретар.

Вона додала, що це дозволить уряду заохочувати певні категорії громадян — особливо тих, від кого залежить процес голосування і визначення результатів виборів — і при цьому нехтувати інтересами решти українців. “Президент Ющенко вважає таку практику неприпустимою і вимагає від Кабінету Міністрів надати до Верховної Ради України проект Державного бюджету на 2010 рік”, - підкреслила І. Ванникова.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.