Новости Экономика автокризис

SAAB наказав довго жити

base article image

Культовий шведський автовиробник "SAAB" припиняє існування. Спроба американців продати його нідерландцям провалилася. Тепер власники «саабів» думають, де купувати запчастини.  

Автомобільний бренд із культовим статусом уже ніщо не врятує. Як стало відомо в п’ятницю, американський концерн "General Motors", який є власником шведського "SAAB", не зміг продати його нідерландському виробнику спортивних машин "Spyker Cars". "GM" заявив, що "SAAB" припиняє діяльність, а співробітники почнуть у січні 2010 року отримувати листи про звільнення.

Нідерландську компанію "Spyker Cars" разом із російськими та арабськими інвесторами називали останнім шансом на порятунок "SAAB". Але найостанніший шанс іще залишається, якщо покупець таки знайдеться. «Ми відкриті для пропозицій», - сказав речник материнського концерну "GM". Принаймні, можуть продати частини "SAAB" – окремі заводи чи сам бренд. Частково цей процес уже почався. Лише кілька днів тому стало відомо, що "SAAB" продав окремі технології моделей 9-5 та 9-3 китайському автоконцерну "BAIC". Таким чином китайці отримують доступ до європейського ноу-хау і можуть покращити власні моделі.

Смерті "SAAB" очікували давно. За останні 20 років колись успішний автоконцерн був лише збитковим. Його моделі погано продавалися й були дуже дорогими. Торік в усьому світі було продано лише 50 тисяч машин із емблемою, на якій зображено червону голову лева з золотою короною на синьому тлі. В листопаді зазнала поразка продати "SAAB" шведському виробнику спортивних машин "Koenigsegg".

І все ж таки повідомлення про провал спроби продати фірму голландцям викликали на батьківщині "SAAB" здивування. «Це несподіване рішення, й воно в першу чергу дуже прикре для всіх робітників», - сказала міністр економіки Мод Олофссон на прес-конференції в штаб-квартирі "SAAB" у містечку Трольхеттен. Голова правління концерну "SAAB" Ян-Аке Янссон теж сказав, що розчарований, адже всі «тяжко працювали над рішенням».

У всьому світі власники автомобілів "SAAB" тепер думають, де брати запасні частини. Керівництво "General Motors" у Європі наголошує, що йдеться не про банкрутство, а отже запасні частини й надалі постачатимуться, а гарантія на продані автомобілі продовжує діяти.

За матеріалами "Німецької хвилі" 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.