Новости Экономика газценаправительство

Зростання ціни на газ залежатиме від уряду - експерт

base article image

Зростання комунальних тарифів в першу чергу залежить від уряду

Про це сказав керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін.

Як наголосив експерт, за договором залишилось ще 15 днів, коли «Газпром» може вносити корективи щодо ціни на газ для України, але в межах $5. Тобто в результаті коридор складе $305 плюс-мінус $2.

«Чи спричинить така ціна суттєве зростання комунальних тарифів, в першу чергу залежить від уряду. Зараз теплокомуненерго отримують газ (і не платять за нього) з розрахунку $110 за 1000 кубів. Як зміниться ціна в наступному році залежить від того, чи стане уряд піднімати тарифи до економічно обґрунтованого рівня. До 50% від обґрунтованого рівня чи хоча б до 30%», - сказав він.

Костянтин Бродін зазначив, що середня ціна газу в Україні в поточному році склала $235, але ж це не собівартість газу.
 «Це ціна, за яку Україна отримувала газ на кордоні. До цього потрібно додати транспортні витрати всередині країни. Треба закласти маржу «Нафтогазу України» на рівні $5-10 за 1000 кубів. Додати податок на додану вартість, тощо. І в результаті собівартість газу для «Нафтогазу» складе $300. А відпускає він цей газ по $110, тобто в тричі дешевше».

В наступному році, за словами експерта, вхідна ціна в першому кварталі буде $300-310, а собівартість з доставкою складе $380 для всіх, хто споживає імпортний газ, і для промисловості, і для теплокомуненерго. «Тобто ціна для теплокомуненерго становитиме в наступному році менше 30% собівартості газу, згідно з «надзвичайно успішними і проєвропейськими» контрактами від 19 січня», - сказав він.

О. Каретнікова.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.