Новости Экономика банккризис

Світовий банк радить українським банкам якомога швидше вирішувати проблеми з "поганими" активами

base article image

Проблема накопичення токсичних активів дозріла до того моменту, коли необхідно робити конкретні кроки з оздоровлення банківської системи в Україні, переконаний координатор діяльності Світового банку у фінансовому та приватному секторах України, Білорусі та Молдови Маріус Вісмантас.

За його словами, потенційно вирішити проблему токсичних активів можуть акціонери банків, інвестори і держава. В той же час представник СБ сумнівається, що уряду доцільно вливати великі інвестиції і систематично викупляти непрацюючі активи з банків, щоб очистити банківські баланси.

«Я не певен, що банки, очистивши свої баланси, відразу почнуть кредитувати економіку», — підкреслив експерт, зазначивши, що виходячи з аналізу досвіду інших країн, участь уряду не завжди оптимально вирішує проблему.

Вісмантас акцентував, що перш ніж залучати державу, необхідно допомогти приватному бізнесу самому вирішити велику частину цієї проблеми, створивши для цього всю необхідну нормативну базу.

«Навіщо державі купувати активи, які не хоче купувати ніхто інший? Давайте створимо можливість викупу таких активів для приватних інвесторів, і з держави зніметься велика проблема», — відзначив Вісмантас.

«Давайте змінимо якісь закони, полегшимо можливість продажу поганих активів і, я упевнений, що велика частина проблеми зникне. Якщо не зникне, то банки все одно, звичайно, повинні будуть за це в якійсь мірі заплатити», — вважає представник ВБ.

«Якщо вирішувати питання з найменшими витратами для платника податків, то потрібні специфічні конкретні рішення: треба внести зміни до закону про оподаткування, до закону про банківську таємницю, у нормативи нарахування резервів тощо. За наявності нормальних умов для продажу активів, сплати податків і резервування банкам було б не так важко їх продавати», — підкреслив представник ВБ.

При цьому, за його словами, джерелами капіталу, у разі продажу таких активів, крім держави, може стати як капітал приватних інвесторів, так і капітал колекторних компаній, які помалу починають викупляти активи і займатися цим професійно.

За матеріалами: "Дзеркало тижня"
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.