Новости Экономика нбубанк

НБУ надмірно обережний з проблемними активами - банкір

base article image

Визначення чіткого формулювання, що є проблемним активом і які активи вимагають резервування, знизить кредитоспроможність українських банків, що, у свою чергу, стримуватиме економічний ріст.

Про це в ході засідання Фінансового прес-клубу заявив замдиректора департаменту банківського регулювання і нагляду НБУ Руслан Гриценко, коментуючи позицію банкірів щодо того, що активному здійсненню операцій з проблемними активами заважає відсутність механізму їх реальної ринкової оцінки.

«Будь-який актив, який ми визначимо як проблемний, втрачає привабливість на ринку. Якщо ми визначаємо актив як «токсичний», то для банків це стає сигналом. Такі активи менше кредитуватимуть, а це стримуватиме економічне зростання», — пояснив Гриценко.

Він підкреслив, що одне із завдань, яке стоїть перед Нацбанком, полягає в сприянні розвитку кредитної підтримки економіки, особливо, в умовах кризи, що вимагає з боку регулятора гнучкості у визначенні того, які активи є проблемними.

«Національний банк розуміє позицію банкірів, але так само повинен стояти на стороні бізнесу, підтримувати економіку і ухвалювати тільки зважені рішення з урахуванням двох сторін», — відзначив він.

Крім того, Гріценко акцентував, що ступінь проблемної активів тісно пов'язаний з економічною ситуацією.

«Наприклад, якщо кредитний портфель банку складає 10% токсичних активів, то якщо підніметься курс, їх може стати 20%, наступного дня — 30%. В економіці можуть відбуватися й інші зміни, що впливають на різні галузі, перетворюючи ці активи на токсичні, або, навпаки, в нормальний ресурс», — пояснив чиновник.

Начальник відділу досліджень фінансово-банківської системи Центру наукових досліджень НБУ Віра Крилова під час засідання також підкреслила, що адміністративне втручання в економіку може завдати ще більшої шкоди.

«Державі потрібно підходити дуже зважено і обережно і втручатися тоді, коли ринок не може впоратися. Тому що потрібно не посилювати регулювання, а підвищувати його ефективність – більшою мірою, ніж посилювати. Невірний крок може принести значно більше шкоди, ніж користі», — відзначила Крилова.

За матеріалами: «Дзеркало тижня»
 

Погода
Погода в Киеве
Погода в Харькове
Погода во Львове

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.