Новости Экономика украинакризис

Україна стала найбіднішою країною Європи за рік кризи

base article image

За підсумками жовтня Україна опустилася на останнє місце за рівнем зарплат в Європі в доларовому еквіваленті. При цьому рівень цін у нашій країні, порівнянний з рівнем цін в інших бідних країнах Європи, за деякими категоріями (наприклад, на житло) навіть вищий.

Щоправда, до кінця грудня Україна має всі шанси піднятися на передостаннє місце: молдавський лей за останні півтора місяці подешевшав на 20% до 12,3 лей за долар, а гривня, навпаки, зміцнилася з 8,15—8,20 до 8 грн/$. Виходить, що Новий рік ми маємо шанси зустріти з «вищими» зарплатами в доларах — $246,тоді як у Молдові буде всього $230. На жаль, у гривневому еквіваленті наші доходи навряд чи серйозно виростуть. Та й Білорусь ми обженемо, схоже, ще не скоро.

Причини провалу по доходах — у різкому падінні курсу гривні і в «заморожуванні» зарплат. Заморожено оклади бюджетників, не підвищує їх і приватний сектор. Офіційні заробітки, за даними Держкомстатистики, за рік майже не виросли — в жовтні 2008 року середня зарплата була 1917 грн, а в жовтні 2009-го — 1950.

Звичайно, можна говорити, що реальні доходи українців більші, оскільки статистика не враховує «тіньові» заробітки — так звані «зарплати в конвертах». Але останні під час кризи також впали — наприклад, в торгівлі аж на 40%, говорить аналітик МЦПІ Олександр Жолудь.

«Зараз ринок праці «усохнув» і оживе не раніше, ніж почнуть виходити з кризи основні галузі — металургія і машинобудування, це повинно статись у березні-квітні, — зазначив експерт. — У 2010 році номінальна зарплата зростатиме разом з інфляцією (МЦПІ прогнозує 11%), тож купівельна спроможність гривні залишиться такою, як була. Але зростання зарплат, що покриває хоч би відсоток інфляції, почнеться з другого півріччя, а до літа підвищення чекати не варто».

За матеріалами: Сегодня

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.