Новости Экономика м'ясомолоковр

Виробники закликали депутатів якнайшвидше врегулювати проблеми м'ясомолочної галузі

base article image

Виробники м'яса і молока підтримують прийняття в першому читанні проекту закону України про підтримку агропромислового комплексу, проте такої підтримки їм не вистачить.

Про це сьогодні повідомив президент Українського Клубу агропромислового бізнесу Алекс Ліссітса на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

«Ми хочемо подякувати 318 народним депутатам, що підтримали прийняття проекту закону № 5416 у першому читанні. Однак питання підтримки галузі потребує якнайшвидшого врегулювання в цілому», - зауважив він.

За словами фахівця, якщо зазначений проект буде підписаний Президентом, то буде частково відновлено дотаційна підтримка АПК. «Проте цей закон викликає більше запитань, ніж дає відповідей», - зауважив Ліссітса.

Так, наголосив він, виробникам м'ясо-молочної продукції майже незрозумілий механізм повернення їм ПДВ — у бюджеті має бути створений спеціальний фонд, на який буде нараховуватись ПДВ на одну корову. «Ми розуміємо, що цим хотіли підняти поголів'я великої рогатої худоби, але корови можуть і не давати молока. Може зрости поголів'я і впасти обсяг молока, яке виробляється», - пояснив фахівець. Також, зазначив він, під сумнів стає дотування сільськогосподарського сектору, при тому, що 80% виробництва молока припадає саме на сільські господарства.

К.Коваленко

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.