Новости Экономика строительствоукраина

У 2010 році будівельна галузь не відновиться – експерт

base article image

У 2010 році не варто очікувати відновлення будівельної галузі в Україні.

Таку думку член Ради підприємців при Кабінеті міністрів України, голова правління ВГО «Нова формація» В'ячеслав Кредісов висловив сьогодні на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

«Мій прогноз на наступний рік ще гірший, ніж був на цей, і, можливо, у 2011- ому році ми також все це відчуємо. Ще один рік ситуація в будівельній галузі буде не дуже позитивною», - наголосив фахівець.

За його словами, причини полягають у політичній та фінансовій ситуації в країні.

«Під час зміни політичної ситуації в країні ніхто не вкладатиме коштів у камінь. Підприємцеві потрібен прогноз, він хоче знати, що буде далі, тому перші півроку інвестори просто очікуватимуть. На закордонних інвесторів сподіватися взагалі не доводиться», - відзначив експерт.

Другим чинником, на думку В. Кредісова, є відсутність перспектив у іпотечному кредитуванні. «Судячи за оцінками банкірів, іпотечного кредитування наступного року не буде, отже ринок житлового будівництва особливо не пожвавиться», - підсумував він.

На думку будівельника, цьогорічне зменшення будівництва в країні, зокрема, житлового, населення відчує тільки за кілька років. «Будівництво – це довготривалий процес, від 3 до 5 років, тому лише через кілька років ми відчуємо, що людям не вистачає квартир», - підкреслив В. Кредісов.

При цьому він відзначив, що за останніми даними цього року в Україні заморожено близько 85 – 90% загального будівництва. «Без державної підтримки галузь і надалі залишатиметься у жалюгідному стані», - резюмував експерт.

Нагадаємо, що за 9 місяців цього року будівництво в Україні зменшилось на 48,9% порівняно з 2008 роком.

А. Береза
.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.