Новости Экономика кабминналоги

Кабмін України затвердив концепцію податкової реформи

base article image

Кабінет міністрів України затвердив концепцію податкової реформи, якою передбачено відмова від податкових пільг і поліпшення адміністрування податків у 2010-2018 роках.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Петро Крупко.

«Ми прийняли інструмент для роботи Мінфіну і податкової адміністрації, які займатимуться реформуванням», - сказав він. Згідно з документом, уряд Юлії Тимошенко скасував прийняту Кабміном Віктора Януковича 19 лютого 2007 року. «Концепцію реформування податкової системи», розраховану до 2015 року. Нову модель фіскальної реформи Кабінет міністрів має намір реалізувати до 2018 року, щоб «побудувати сучасну конкурентноздатну соціально орієнтовану ринкову економіку, інтегровану у ЄС».

На першому етапі — у 2010-2011 роках — уряд допрацює і прийме Податковий кодекс, поліпшить методи адміністрування податків, скоротить пільги по сплаті ПДВ і вирішить проблему невчасного відшкодування ПДВ. У цей період буде введено податок на нерухомість (розраховуватиметься із загальної площі), почнуть стягувати акцизний збір на електроенергію і газ замість цільової надбавки до тарифу, що діє, а самі акцизи будуть підвищені до європейського рівня. Серед пріоритетів — реформа спрощеної системи оподаткування, зокрема збільшення рівня відповідальності за порушення; проведення бруттизації заробітних плат і введення єдиного соціального внеску.

У 2012-2013 роках слід очікувати зниження ставки податку на прибуток, проте розмір цього зниження уряд не вказав. Примітно, що в попередній концепції ставка податку повинна була зменшитися до 2012 року з 25% до 20%, а ПДВ до 2008 року — з 20% до 18%. Замість цього тепер Кабмін України запропонував підвищити ставки податку на доходи фізичних осіб, які отримують «особливо великий дохід» (ставка не уточнюється; зараз —15%). До 2018 року буде повністю завершена адаптація української податкової системи до вимог ЄС. Проект стратегії узгоджений з МВФ, але не враховані рекомендації фонду заборонити платникам єдиного податку добровільну реєстрацію платниками ПДВ і понизити для них максимальний обсяг річного виторгу з 500 тис. грн до 300 тис. грн.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.