Новости Экономика мфвкризисбюджет

Фінансово-економічні проблеми в Україні маскувалися під кредитами МВФ, - Пинзеник

base article image

Погіршення фінансово-економічного стану України маскувалося під кредитами Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник сьогодні під час інтернет-конференції на порталі «Ліга».

За його словами, напередодні Нового року Україна знову стоїть перед проблемами, що і рік тому, «тільки масштаби їх значно зросли». Він наголосив, що Україна не могла уникнути світової кризи, але те, що вона відноситься до найбільш постраждалих країн, є українські чинники кризи. «Один з них – це девальвація національної валюти. Не всі країни переживають девальвацію, в Україні вона дуже сильна... Суто українським варіантом кризи є наростаючий дефіцит бюджету», - сказав він, зауваживши, що, коли країна опинилась в скрутній ситуації, адекватної реакції та відповідних дій не було.

В. Пинзеник зазначив, що економіка падала, а бюджет був прийнятий, виходячи з економічного росту. «Не було вжито заходів по скороченню видатків, і країна отримала рекордний дефіцит бюджету. За 11 місяців він вже склав 88 млрд. грн., за рік він перевищить 100 млрд. І складе близько 12% ВВП. Майже кожна друга гривня видатків здійснювалась за рахунок боргу», - сказав екс-міністр фінансів.

На його думку, всі проблеми маскувались за рахунок кредитів МВФ, що особливо помітно сьогодні. «Як тільки чергової дози не настало, відразу проблеми вилізають на поверхню, бо одні кредити не вирішують проблему. Потрібно бажання лікуватись, якого в Україні поки що немає» , - зауважив він.

При цьому він зазначив, що така ситуація унеможливлює прогнози на майбутній рік. «Коли серйозно порушений баланс, а баланс – це рівновага, дуже важко прогнозувати курс і інфляцію», - сказав В. Пинзеник.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.