Новости Экономика кризисукраина

Україна відновлюватиметься від кризи до 2012 року - експерт

base article image

Відновлення української економіки після кризи може тривати до 2012 року. Таку думку висловив на прес-конференції директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, експерти вимушені констатувати, що українська економічна криза виявилась найбільшою як на теренах країн СНД, так і в Центральній та Східній Європі, тому 2010, 2011 і 2012 роки пройдуть під знаком боротьби з наслідками кризи.

Як зазначив Бураковський, цього року економічна ситуація в країні характеризувалась високим рівнем падіння ВВП – експерти прогнозують близько 15%.
«Разом з тим ми очікуємо певне пожвавлення економічної активності в 2010 році. За нашими оцінками, економічне зростання ВВП складатиме приблизно 3,4%. Є, звичайно, оптимістичні, є песимістичні сценарії, але якщо мова йде про 2010 рік, то ми повинні чітко бачити, що багато в чому ситуація залежатиме від зовнішніх ринків», - зауважив він.

Що стосується індексу цін, то відбувається певне гальмування інфляції і в 2010 році вона може становити близько 12,9%.
 «На сьогоднішній день ми потрібні дивитись і на те, як українська економіка буде адаптуватись до післякризового світу. Тобто, чим буде супроводжуватися, скажімо, відновлення тих же самих обсягів виробництва в різних сферах промисловості: чи буде це відновлення пов’язане із збільшенням зайнятості, чи навпаки, ми будемо спостерігати тенденцію, яка на сьогоднішній день характерна для багатьох країн: іде економічне відновлення, але при цьому рівень безробіття зростає, а рівень зайнятості знижується», - резюмував Бураковський.

М.Олексевич 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.