Новости Экономика мвф позикапинзеник

Позики від МВФ поглибили проблеми української економіки – В.Пинзеник

base article image

Допомога від Міжнародного валютного фонду збільшила масштаб проблем в українській економіці. Таку думку висловив на прес-конференції голова Українського фонду підтримки реформ, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, передав кореспондент ГолосUA.

«Очевидно, у нас переворот в економічному мисленні здійснився, коли політику втягування країни в борги вважаються політикою виходу з кризи. Країна живе за рахунок влізання в борг», - зауважив Пинзеник.

За його словами, країна за 9 місяців поточного року наростила борги на 90 млрд. гривень: на початку року борг України становив 189,7 млрд. гривень, а на початок жовтня - майже 280 млрд. гривень. Видатки бюджету на обслуговування боргів становлять близько 4 млрд. гривень, а наступного року можуть становити 22 млрд. гривень.

"Країна дійшла до того місця, за яким далі рухатись нема куди. Бо, виявляється, за 17 січня є ще 17 лютого, а є ще березень. А як здійснити видатки січня, лютого, березня? Політика життя одним днем – це недопустима політика. І найстрашніша річ, яка є в країні – це відсутність майбутнього", - наголосив Пинзеник.

На його думку, саме такі базові проблеми не дозволяють сьогодні говорити про прогноз. "Як можна говорити про прогноз, коли дірка в бюджеті наступного року оцінюється в 150 млрд. гривень? Цього року цю дірку покрив в основному МВФ. Але вже очевидно, що МВФ не буде благодійною організацією і не буде витрачати кошти на утримання України. Країна здатна і зобов'язана прийняти необхідні рішення", - сказав екс-міністр.

М.Олексевич

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.