Новости Экономика страхованиетарифы

Виплати по автострахуванню зростуть з квітня 2010 року?

base article image

Виплати потерпілим в ДТП по обов'язковому страхуванню цивільної відповідальності водіїв (ОСЦВ) виростуть майже удвічі (з 25 500 грн. до 50 000 грн. за побите «залізо» і з 51 000 до 100 000 грн. за збиток життя і здоров'ю), але не раніше квітня 2010 року.

Про це повідомила керівник прес-служби Госфінпослуги Ольга Стесина.

Днями Госфінпослуги обнародувала проект розпорядження, в якому вказано, що розміри виплат збільшаться на величину інфляції, яка за п'ять років, з 2005 року, коли почав діяти закон про ОСЦВ, склала 95%. Тепер у багатьох випадках ДТП страховка не покриває збитку, і винуватцеві доводиться доплачувати самому, пише газета «Сегодня».

Держкомісія не затвердила пропозиції Моторного (транспортного) бюро (МТСБУ), яке об'єднує страхові компанії, що займаються автоцивілкою, про збільшення базового страхового платежу (виходячи з нього розраховується ціна поліса) з нинішніх 291 грн.до 389 грн. Якби цю цифру затвердили, вартість річного поліса виросла б на 30—40%. Так, наприклад, для «Ланоса», застрахованого в Києві, де найдорожчі поліси, він подорожчав би з 370—400 до 520—550 грн. залежно від стажу водія.

У МТСБУ повідомили, що рішення про те, яким буде новий базовий платіж (його потім затверджує Госфінпослуги), можуть прийняти 29 грудня, але суму назвати важко. А керівник прес-служби Української федерації страхування Євгеній Шумаков вважає, що пропонований базовий платіж (389 грн.) був розрахований вірно, якщо його зменшити, страхові компанії почнуть зазнавати збитки.

Але гендиректор Асоціації страхувальників України Леонід Хорін упевнений: підвищення ціни поліса необгрунтовано, бо максимальні виплати складають до 10% випадків від загального числа ДТП.

«Статистика від МТСБУ показує: прибуток наших страхових компаній по «автоцивілці» більше 50%, зарубіжних — до 20%», — сказав Л. Хорін. Але і він згоден: виплати потерпілим збільшувати потрібно.

Опитані виданням водії за збільшення суми виплат, але бояться, що страхові компанії ще більше ухилятимуться при компенсаціях.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.