Новости Экономика мвф нбу

НБУ не надто радіє рішенню МВФ

base article image

Національний банк (НБУ) відзначає, що останнє рішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) знизити вимоги до мінімально необхідного рівня золотовалютних резервів не є "переломним" і вирішальним.

Таку думку висловив керівник групи радників Валерій Литвицький.

"Національний банк (НБУ) не відчуває захоплення з цього приводу. Ця новина не несе якогось переломного моменту. Складається враження, що МВФ просто зробив "відмашку" уряду, оскільки таке рішення Фонду нічого, по суті, не вирішує" , - сказав Литвицький.

Як повідомлялося, 30 грудня Рада директорів МВФ "погодилася задовольнити прохання уряду" України і "скоректувати один з критеріїв виконання програми, що стосується чистих міжнародних резервів".

Мова в даному випадку йде про рівень золотовалютних резервів України. У заяві МВФ зазначається, що станом на кінець грудня показник цього рівня знижується на 2 млрд. дол.

"Цей важливий крок, - говориться в документі, - дозволить українській владі використовувати наявні ресурси для здійснення зовнішніх виплат, у тому числі за (споживаний) газ, в рамках програми співробітництва України з фондом".
 

За матеріалами: "ЛігаБізнесІнформ" 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.