Новости Экономика єкономікаввпексперт

У 2010 році на українську економіку чекає одужання — експерт

base article image

Збільшення експорту з України через пожвавлення попиту на зовнішніх ринках приведе до зростання реального ВВП близько на 4%.

Такий прогноз висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

На його думку, це уможливить зростання номінальних зарплат населення. Але експерт зауважив, що високий рівень інфляції, який збережеться в новому році на рівні близько 10%, не дозволяє очікувати збільшення реальних доходів українців.

О. Жолудь наголосив, хто б не став переможцем президентських виборів, у новому році слід чекати зростання цін на газ та електроенергію для населення, а також на залізничні перевезення.

"Жити якщо не стане краще, то ми не очікуємо і якогось суттєвого погіршення", - зауважив Жолудь. Прогноз експерта збігається з очікуваннями Міністерства економіки. Очільник відомства Богдан Данилишин також очікує на 4% зростання ВВП та інфляцію не більше 10%.

Тим часом, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський зазначив: якими б не були макроекономічні показники нового року, 2010-й стане першим роком не економічного зростання, а лише подолання наслідків економічної кризи. А вона, на його думку, вразила Україну чи не найбільше з усіх пострадянських країн.

За матерілами: ТСН.ua 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.