Новости Экономика газоплатароссия

Вже з березня Нафтогаз почне самостійно розраховуватись за російський газ - Гудима

base article image

З березня 2010 року НАК «Нафтогаз України» зможе самостійно проводити оплату за російський газ перед «Газпромом».

Про це в інтерв'ю журналісту ГолосUA заявив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Гудима.

За словами радника Прем'єр-міністра України нинішні проблеми із розрахунками пов'язані із затягуванням передачі контролю над обласними тепломережами НАК «Нафтогаз».

«В березні місяці НАК «Нафтогаз» буде сплачувати сам. А тому що уряд сьогодні не може в зв'язку з вето на постанову про передачу розподільчих газових мереж облгазів в зв'язку з судовими рішеннями, або іншими словами війною проти уряду олігархів, які утримують газові мережі це є не реально отримувати стовідсотково кошти за газ», - сказав О. Гудима.

Водночас, він зауважив, що наразі заборгованість облгазів та теплокомуенерго перед НАК «Нафтогазом» становить близько 10 млрд грн.

«Наразі, це є реалії, що уряд змушений в період з жовтня по лютий місяць маневрувати, накопичуючи ті кошти, бо сплата теплокомуенерго і облгазів є 50-60%. Тобто практика говорить, що НАК «Нафтогаз» може накопичувати кошти необхідні для розрахунків з Росією протягом двох місяців. Інше — являється боргом обласних газопостачальних компаній і теплокомуенерго перед НАК «Нафтогазом». Тобто НАК сьогодні збільшує заборгованість облгазів та теплокомуненерго перед собою. І вона сьогодні є близько десяти млрд грн. А десять млрд грн — це є двохмісячна проплата НАК «Нафтогазу» перед «Газпромом» за російський газ», - повідомив нардеп.

Також, О. Гудима висловив думку, що вже після завершення Президентських виборів обленерго почнуть розраховуватися із НАКом стовідсотково.

«Я не маю сумнівів, що новий Президент, який мобілізує нову коаліцію доб'ється, що всі будуть справно платити за газ так, як це робить НАК «Нафтогаз» разом з урядом за російський газ», - сказав О. Гудима.

Відповідаючи на запитання журналіста щодо платоспроможності «Нафтогазу» перед «Газпромом», радник голови уряду зауважив, що загальні активи НАКу наближаються до 8 млрд дол.

«Уряд не ставить собі за мету тотально робити облнафтогазмережі. А все тому, що в деяких областях доля НАК «Нафтогазу» в облгазах є більшою ніж 50%. Але...менеджмент був захоплений комерційними структурами і вони сьогодні не дозволяють скликати загальні збори акціонерів. Після Президентських виборів їхній ентузіазм зменшиться і вони всі перейдуть під управління НАК «Нафтогазу». Тобто платіжний баланс протягом кількох місяців буде відновлений і НАК «Нафтогаз», який має на сьогодні поганий стан, але разом з тим в своєму активі має 25 млрд. метрів кубічних газу в підземних сховищах, що перераховувати на ціну, яка буде встановлена скоро 250 дол. А це понад 6 млрд дол. І плюс ті борги, які сьогодні мають теплокомуненерго і облгази це біля 10 млрд грн. Все разом це близько 8 млрд дол — це є активи НАК «Нафтогазу». Одні є гарантовані, бо вони є підземках, а другі прийдеться повертати протягом кількох місяців після Президентських виборів», - заявив О. Гудима.


Нагадаємо, протягом 2009 року НАК «Нафтогаз» залучав кошти Ощадбанку, «Укргазбанку», також завдяки дочасній спалті податку на додану вартість, а також кредитів від Міжнародного валютного фонду.

Н. Виноградська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.