Новости Экономика экономикацены

Данилишин: у грудні індекс споживчих цін склав 100,9%

base article image

У 2009 році на споживчому ринку України сформувалась стійка низхідна цінова динаміка: якщо за перші чотири місяці через вплив значної девальвації національної грошової одиниці було сформовано більш ніж половину річного індексу (106,9%), то у травні-грудні спостерігалось уповільнення інфляційної динаміки (105,1%).

"Два літніх місяці у 2009 році, як і у 2008 році, були дефляційними, чого раніше не спостерігалось починаючи з 2004 року. А окремі місяці осіннього періоду продемонстрували кращі результати за останні 6-7 років", - заявив міністр економіки України Богдан Данилишин.

За його словами, у грудні індекс споживчих цін склав 100,9%, повернувшись на рівень 2005-2006 років, в цілому за 2009 рік - 112,3%. "Отже, цінові підсумки 2009 року виявились одними з найкращих за останні роки, чого не очікувалось більшістю з експертів", - зазначив міністр.

Богдан Данилишин пояснив, що про загальне уповільнення інфляційних процесів в економіці у 2009 році свідчить також і динаміка плинного індексу споживчих цін, який знизився на 10 пунктів до 112,3% у грудні, та індексу споживчих цін у середньорічному обчисленні, який після утримання у грудні 2008 року на рівні 125,2% знизився до 115,9%.

"Загалом, нижча інфляційна динаміка у 2009 році порівняно із попередніми роками пов'язана із реалізацією чіткої антикризової програми уряду шляхом застосування комплексу заходів по відновленню вітчизняного промислового виробництва та нарощуванню обсягів виробництва в сільському господарстві", - заявив Богдан Данилишин.

Він окремо виділив спільні антиінфляційні заходи уряду та Національного банку, які поєднували постійний контроль за недопущенням необґрунтованого підвищення цін із стабілізацією протягом року ситуації на валютному та грошово-кредитному ринках.

"Усе це дозволило утримати цінову ситуацію на споживчому ринку під контролем, не зважаючи на високі інфляційні очікування, сформовані під час кризи", - додав міністр.

За матеріалами: ІМК
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.