Новости Экономика газтранзитприбуток

Прибуток України від транзиту газу до Європи в цьому році складе 500 мільйонів доларів

base article image

Прибуток України від транзиту російського газу до Європи в 2010 році складе не більше 500 мільйонів доларів.

Про це повідомив уповноважений Президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський на прес-конференції в Києві в понеділок, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, в цьому році Україна прокачає до Європи 110 мільярдів кубометрів російського газу до Європи. “Контракти були підписані ще минулого року, об'єм транзиту становить 110 млрд кубометрів... Я думаю, що у 2010 році з прокачкою газу проблем не буде, бо у Європи обсяги споживання лише зростають. Можливо, прокачаємо і більше”, - припустив експерт.

При цьому, за його підрахунками за транзит природного газу у поточному році Україна отримає 3,2 мільярди доларів, які почнуть нараховувати з другого кварталу. “Адже перший квартал цього року через кризу зараховується за минулий рік”, - пояснив Богдан Соколовський. “З цих коштів (3,2 млрд. дол. - ред.) 2 мільярди будуть витрачені на оплату технічного газу, який необхідний для забезпечення прокачки - палива для компресорів. А чистого прибутку від транзиту Україна отримає 500 мільйонів доларів, адже ще близько 0,5 мільярда доларів Україна витратить на підтримку технічного стану ГТС”, - резюмував уповноважений Президента.

К. Коваленко

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.