Новости Экономика гривнаперспективи

Гривня може мати гарні перспективи, але за певних умов – Тігіпко

base article image

За правильних дій уряду і Національного банку українська національна валюта має гарні перспективи.

Таке переконання висловив у ефірі «ICTV» кандидат на посаду президента Сергій Тігіпко, передав кореспондент ГолосUA.

«Вважаю, що гривня матиме дуже гарні перспективи, за умов правильних дій уряду та Національного банку, а, також, сконцентрованої влади», - сказав він.

С. Тігіпко вважає, що девальвація гривні відбулася частково з неприродних причин.

«Ми втратили 60% гривні, а це означає, що ми всі разом стали біднішими на 60%, бо ціни нас доганяють дуже швидко. Девальвація відбувалася, мені здається, неприродно. Доклав руку Національний банк своїми непрофесійними, як мінімум, діями. Можливо, там були і зловживання, з цим потрібно ще розібратися, там все буде видно, хто брав, куди ці гроші пішли», - сказав він.

За словами Тігіпка, у останній місяць Національний банк купував багато валюти. «Тобто, сьогодні ми вже можемо говорити, що ми маємо достатньо нормальну зовнішню торгівлю, щоб мати достатньо стабільну гривню і потроху її посилювати». – наголосив він.

Але це, підкреслив банкір, стане неможливим за відсутності інвестування у економіку, гривня буде мати підстави девальвувати і далі. «Сьогодні Національний банк повинен намагатися кредитувати своїми грошима імпортозаміщення і експорто-орієнтовані кредити, а також повертати ПДВ. Ми цього не робимо, в наслідок матимемо менше заходження валюти, і гривня може девальвувати», - застеріг він.

І. Носальська

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.